درباره خط جو


در دوره ای که نحوه تعاملات ما بر بستر فضای اینترنتی رشد روزافزونی یافته است مشاهده می شود که تمام صنوف و اقشار مختلف به نحوی از این بستر برای پیشبرد اهداف خود بهره جسته اند. در این میان اختلاف ذاتی دو فضای حقیقی و مجازی باعث شده در بسیاری از موارد کاربران حوزه آموزش مجازی نتیجه دلخواه را از روشهای جدید کسب نکنند. بنابراین در تهیه ابزار آموزش مجازی هر چقدر تجربیات قبلی ما در فضای حقیقی با رعایت کوچکترین جزئیات شبیه سازی شود نه تنها کاستی ها رخ نمایی نمی کنند چه بسا با اتکا به ابزار پیشرفته و نوین و با کیفیتی بیش از قبل می توان تجربه خوشایندی را برای هنرآموز رقم زد که در فضای قبلی قابل دستیابی نبوده و به واقع ارزش افزوده ای نیز خلق می شود.

وبسایت خط جو با هدف ایجاد یک تجربه خوشایند از آموزش مجازی خوشنویسی راه اندازی شده و به جرات می توان گفت وبسایتی است پیشرو برای کنکاش در آثار خوشنویسی، مشق نظری و یادگیری آن از طریق ارتباط با اساتید مطرح انجمن خوشنویسان ایران.


کلاسهای مجازی

در خط جو سعی شده فضای کلاسهای خوشنویسی برگزار شده در انجمن خوشنویسان ایران یادآوری شود. به این معنا که تمام شاگردان در یک اتاق وارد می شوند، قابلیت ارسال پبام در چت گروهی داشته و تمام فعالیتهای استاد را در این اتاق مشاهده می کنند. هنر آموز خط جو هر زمان که به اتاق وارد شود کارهای سایر همکلاسی ها را همراه با بازخورد استاد مشاهده می کند و البته به فعالیتهای قبلی کلاس به شکل تفکیک شده نیز دسترسی دارد.

برای بزرگنمایی بر روی عکس کلیک کنید

در انتها بلافاصله پس از نگارش سرمشق جدید توسط استاد ویدئو و تصویر آن در کلاس نمایش داده می شود. در خط جو به جای آنکه تنها به ارتباط تصویری پرداخته شود و ماحصل یک فایل چند ساعته در اختیار شاگردان قرار گیرد فعالیتهای اصلی تفکیک شده و به شکل بهینه و مطلوب در اختیار کاربران قرار می گیرد. بدین ترتیب هنرآموز پس از اتمام کلاس در صفحه شخصی خود به اتفاقات آموزشی هر اتاق به شکل سریع و بهینه دسترسی داشته و این مهم روند آموزش را بسیار تسریع و تسهیل می کند.